Заняття з елементами тренінгу для педпрацівників «Психічне здоров’я педагога: шляхи його збереження та зміцнення»

Збереження і зміцнення психічного здоров’я в наш час найактуальніша проблема. А професія педагога в усі часи вважалася такою, що має досить багато різних стресогенних факторів, які, як відомо, впливають як на психічне здоров’я, так і на здоров’я людини в цілому. Тому, дуже важливо вміти попереджати негативні емоційні стани, зберігати психоенергетичний баланс та регулювати свої емоції і поведінку. Від методичних комісій № 3, 4 13.01.23 було проведено заняття з елементами тренінгу практичним психологом Аллою КАЛІНЧУК.
Метою заняття є психопрофілактика психічного здоров’я, гармонізація внутрішнього світу педагога, розвиток самоусвідомлення, саморефлексії та самоаналізу.
В ході заняття Алла Борисівна ознайомила колег ліцею як працювати над поняттям «психічне здоров’я», визначила фактори, які позитивно та негативно впливають на стан психічного здоров’я, поділилася знаннями та шляхами подолання несприятливих емоційних станів, володіння собою у різних життєвих та професійних ситуаціях.
На початку заняття психолог запропонувала нам дуже цікаву методику. Ця методика була розроблена канадським вченим Біллом Рейном. Діагностична вправа «Колесо життєвого балансу».
Наші пращури сприймали життя як колесо. Саме колесо ототожнювалося з гармонією, спокоєм, балансом. Відповідно до цього світогляду, все в житті має існувати в гармонії.
Але ця вправа, вона більш ніж діагностична, вона дає змогу поглянути на себе з боку, більш цілісно, звернути увагу на різні сфери життя та відкрити можливості для розвитку.
Стрес – невід’ємна частина нашого життя. Кожен із нас часто відчуває стан напруження у певних обставинах. Однак причиною стресу є не так обставини, як наша реакція на них. Ніхто та ніщо не може вибити вас із колії, окрім вас самих.
Як казав австрійський психолог Віктор Франкл, між подразником та нашою реакцією на нього існує свобода вибору. Тобто людина сама здатна вирішувати, який вплив на неї буде здійснювати те, що її оточує. Ми самі обираємо, як реагувати на ті чи інші обставини. Практичний психолог ознайомила присутніх з цікавою Притчею. Залишила матеріали презентації для допомоги у стресовій ситуації.

Захід пройшов змістовно, цікаво. Дякуємо Аллі Борисівні за корисну інформацію! Чекаємо на подальшу співпрацю!

Ми у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *