
Я обираю життя
Половина випадків насильницької смерті на нашій планеті припадає на самогубства. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), загальна кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік. У зв’язку з цим ВООЗ оголосила 10 вересня Всесвітнім днем запобігання самогубствам. З початку 2021 року тенденція на підліткові самогубства зростає: станом на початок серпня 2021 року поліція зафіксувала 29 випадків самогубств і 101 спробу вчинити такі дії. Однією з причин є виникнення в Інтернеті різноманітних «груп смерті» Статистика говорить і про те, що схильність до самогубства залежить і від статі. Серед дівчат цей показник становить 8 осіб на 100 тис. населення, серед юнаків – 33 людини.
Ознаки, за якими можна визначити можливе самогубство:
- порушення харчової поведінки: повна відсутність апетиту або, навпаки, неконтрольована обжерливість;
- зневажливе ставлення до власної зовнішності: наприклад, неохайність в одязі протягом декількох днів;
- скарги на фізичний стан: мігрень або біль у животі;
- відсутність задоволення від тих занять, які раніше приносили радість;
- почуття нудьги або апатії;
- безперервне відчуття провини, тотальної самотності;
- погіршення концентрації уваги;
- запальність, часті гнівні реакції з незначних причин.
Сьогодні практичний психолог закладу Калінчук Алла провела захід «Я обираю життя». Мета якого розширити знання здобувачів освіти про виникнення та подолання стресу; акцентувати увагу на цінності життя. Анкетування допомогло ознайомитися з аспектами внутрішнього конфлікту, який можливо вирішити за допомогою спеціалістів.
Профілактика суїциду в підлітковому середовищі вимагає, в першу чергу, участі дорослих, їх уміння вислухати підлітка і допомогти йому. Допомога повинна полягати не в повчаннях, а в підтримці, навчанні, пошуку альтернатив. Увага до сигналів поведінки допоможе зберегти людське життя.