Учнівський гуртожиток

У Житомирському професійному ліцеї розроблено і затверджено директором Положення про учнівський гуртожиток і правила внутрішнього розпорядку, які введені в дію і стали важливими документами, дотримання яких суттєво позначилось на роботі в гуртожитку та виховній ситуації.

Метою виховної роботи гуртожитку є створення умов для соціалізації здобувачів освіти, у тому числі здобувачів освіти з особливими освітніми потребами, а основними завданнями є формування колективу здобувачів освіти, використовуючи різноманітні напрямки, форми та методи виховної роботи; сприяння розвитку системи учнівського самоврядування; залучення здобувачів освіти до суспільно-корисної роботи, сприяння їх самоутвердженню та самореалізації; постійно створювати в гуртожитку необхідні побутові умови для проживання здобувачів освіти та організовувати їх дозвілля.

Для забезпечення правопорядку в гуртожитку та на території організовано чергування педагогічних працівників й адміністрації, а також видано ряд наказів з питань боротьби з вживанням спиртних напоїв, тютюнопалінням та іншими негативними проявами.

Гуртожиток ліцею є комфортним і затишним для здобувачів освіти, у ньому створені умови для задоволення потреб у вільному спілкуванні, занятті улюбленою справою, фізичному розвитку, корисному та змістовному відпочинку.

Організація життєдіяльності здобувачів освіти у гуртожитку має величезний виховний потенціал. Допомога вихованцям, організація відпочинку, занять улюбленою справою, самообслуговування в побуті, дотримання норм особистої гігієни – важливе завдання, що постає перед адміністрацією гуртожитку.

Але, ми з цими завданнями вправляємося, про що свідчать наші самі яскраві заходи: оглядові екскурсії міста Житомира, перегляд вистав у Житомирському академічному музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги, фільмів у кінотеатрі «Україна», концертних програм у Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера, виховні заходи на різноманітні теми, проведені вихователями гуртожитку: Пронь Ігор Григорович. Відкрити виховні заходи: Костюмоване свято Хеллоувін, Вечір-зустрічі «Славні захисники Вітчизни», Вечір «День студента», Вечір-відпочинку «Країна чаю» та інші.

Олексюк Тетяна Антонівна:

Конкурсно-розважальна програма «Живуть студенти весело»,до міжнародного дня студента (17.11.20р.), «Козацькі розваги», конкурсно-розважальна програма (12.10.20 р.), Свято «Хеллоувін» (29.10.20 р.), Свято до Дня Святого Миколая-чудотворця, 17.12.20р., Година духовності«Щаслива сім’я – щасливи діти», конкурс «Майбутня господиня» 12.05.2021р. У рамках реалізації проєкту «Попередження торгівлі людьми» зі здобувачами освіти в гуртожитку ліцею проводилися правові ігри «Галопом по Європам», «Рожеві окуляри», «Ліза та її друзі подорожують світом» (10-17.12.2020р.).

Вихователь Олексюк Т.А., бібліотекар Банцер Л.П., працівник юнацької бібліотеки провели виховний захід «Квітковий світ Катерини Білокур», до 120-ї річниці з дня народження художниці.

Традиційними стали заходи:

Масляна у гуртожитку:

Яка Масляна без млинців! А де найсмачніші млинці? Звичайно, у гуртожитку! В цьому впевнилися учні нашого училища, які вирішили разом з вихователями приготувати цей атрибут Масляної і пригостити ним мешканців гуртожитку.

День закоханих:

Традиція святкування 14 лютого прийшла в нашу країну не так давно, але майже відразу проросла корінням і здобула належне місце серед улюблених свят. Валентинів день святкують усі – і дорослі, і діти. З родиною, з друзями та колегами. 13-14 лютого 2020р. до Житомирського професійного ліцею завітав маленький Купідон із стрілами кохання. Його юні помічники, члени учнівської Ради гуртожитку, допомагали йому в цій важкій роботі.

Свято «Halloween»:

29 жовтня 2020 року в гуртожитку Житомирського професійного ліцею здобувачі освіти та їх друзі мали змогу відсвяткувати міжнародне західноєвропейське свято «Halloween». В програмі цього заходу було заплановано чимало тематичних конкурсів. Серед таких основними були: краща «Хеловінська тиква»; конкурс кращого костюму за тематикою свята у вигляді заявленого образу; Кульмінацією святкового заходу став тематичний бал у стилі «Halloween Party», який на протязі усього свята керували викладачі та гості.

17 жовтня 2020 року вихователі, бібліотекар, члени Ради гуртожитку організували та провели Конкурсно-розважальну програму «Живуть студенти весело», до міжнародного дня студент. А 17 грудня 2020 року Житомирський професійний ліцей традиційно відзначив День Святого Миколая – свято, яке вважається найбільш шанованим у православному світі, свято віри, світла і добра.

Головним керуючим центром самоврядування в гуртожитку є його актив – Рада гуртожитку, яка була обрана на початку нового навчального року на загальних зборах мешканців гуртожитку. Робота Ради здійснюється у відповідності з місячним планом виховної роботи, збираючись раз на місяць.На засіданнях розглядаються такі питання: поведінка студентів-правопорушників; організація культурно-масових заходів; питання озеленення гуртожитку; конкурс «Краща кімната» санітарно-гігієнічні умови; рейди та підсумками перевірок; привітання мешканців з Днем народження і багато інших питань громадського співіснування.

Гуртожиток оснащений стіннівками, стендами: внутрішній розпорядок в гуртожитку, привітання з Днем народження, санітарний стан кімнат з оцінками. Є куточок відпочинку та дозвілля здобувачів освіти.

Першочерговим завданням в гуртожитку є формування дружного колективу, а це – довготривалий і складний процес, котрий здійснюється через повсякденну роботу.

Відомий педагог В.О. Сухомлинський зазначав: «Колектив – це дуже чутливий інструмент, який творить музику виховання, необхідну для впливу на душу кожного вихованця. Творіть тільки тоді, коли цей інструмент настроєно».