Учнівське самоврядування

Усім відомо, що найактивніший період пізнання світу – це роки навчання, здобуття омріяної професії. Учнівські роки – найкращий та найцікавіший період у житті кожної людини, тому що разом із здобутими знаннями запам’ятовуються яскраві моменти, неймовірні відчуття та позитивні емоції.

Ця прекрасна пора, про яку мріє, мабуть, кожний школяр, за всіх часів була і є символом молодості, веселощів і першої любові. Учнівські роки – це доросле й повноцінне життя, яке ще не увійшло в колію буденності.

Це торжество юності і здоров’я, усвідомлення того, що всі шляхи на світі відкриті для рішучих і цілеспрямованих підкорювачів неможливого. Саме цей період є найбільш важливим для накопичення знань, підвищення ерудиції, вивчення іноземних мов.

Учнівські роки – це відмінний шанс побачити світ, це пора нових знайомств і знаходження міцної дружби на довгі, довгі роки.

Учнівське життя приносить багато радості. А скільки всього приходиться пережити! Це записки на заняттях, це посиденьки на підвіконні в гуртожитку з дівчиною, це суп з перловки в їдальні, це учнівська весна, це нові люди, це невимовна радість, коли виходиш із аудиторії, махаєш кваліфікаційною роботою та стрибаєш від щастя.

Немає на світі нікого, щасливішого від учнів ліцею, це особливий стан душі, це вічна весна, сонце, любов, це найчудовіший час у житті.

Учнівське життя – це коли готуєшся до занять цілу ніч, а потім у найвідповідальніший момент засинаєш. Учнівське життя – це те, що згадуєш і смієшся до сліз.

Учнівське життя – це учнівське самоврядування, де збираються сміливі, веселі, інтелектуальні, творчі учні ліцею.

Учнівське самоврядування – це молодь, яка прагне вирішувати свої проблемні питання самостійно, але за підтримки адміністрації. Це учні, які мають активну позицію в житті власного навчального закладу та в особистому житті. Це молодь, яка здатна об’єднати навколо себе однодумців для організації спільних справ.

Учнівська Рада Житомирського професійного ліцею – центральний орган учнівського самоврядування навчального закладу.

Вже стало традицією щорічне проведення святкових концертів, тематичних заходів, огляди – конкурси художньої самодіяльності, екскурсії, походи до кінотеатрів, драматичного театру ім.. Івана Кочерги та інші заходи силами учнівського самоврядування ліцею.

Цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що здобувачі освіти глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків у результаті чого підвищується їх громадянська активність, самосвідомість, життєва компетентність та реалізується співпраця з адміністрацією та педагогічним колективом заради досягнення спільної мети – формування інноваційного фахівця нашого регіону.

Відповідно до кожного напрямку комісія учнівського самоврядування професійного ліцею працює над основними завданнями:

 1. Виховання майбутніх висококваліфікованих працівників, високоосвіченими людьми, носіями високої загальної, політичної, моральної, естетичної та фізичної культури;
 2. Залучення кожного учня до активної життєвої позиції
 3. Забезпечення захисту прав та інтересів учнів
 4. Створення учнівських товариств, об’єднань, клубів за інтересами;
 5. Організація співробітництва із учнями з інших ПТНЗ, вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями;
 6. Безпосередня участь у реалізації державної молодіжної політики;
 7. Спільно з педагогічними працівниками ліцею, залучати учнів до трудової діяльності у вільний від навчання час;
 8. Контроль за навчальною і трудовою дисципліною учнів, оперативне реагування на її порушення;
 9. Залучення учнів до участі в гуртках художньої самодіяльності, спортивно-масовій роботі, конкурсах професійної майстерності, позаурочних заходах;
 10. Пропаганда здорового способу життя, профілактика правопорушень та злочинності сере учнів училища;
 11. Спільно з відповідними службами, забезпечення інформаційної, правової, психологічної, фінансової допомоги учням;
 12. Участь в поселенні учнів у гуртожитку та їх виселення;
 13. Організація належного побуту та дозвілля учнів в гуртожитку.

Учні ліцею вдало поєднують час навчання і розваг. Разом цікавіше і готуватись до навчальних занять, і святкувати Новий рік та День студента, проводити наукові дослідження і відпочивати влітку.

Ми як одна велика і дружня родина. На тебе, крім теорем і задач, чекають незабутні Дні першокурсника, святкування Дня ліцею, різноманітні конкурси, квести.

Ми не дамо тобі сумувати! Приєднуйся!