Національно – патріотичний захід “Тризуб – символ суверенної держави і нашої свободи” в бібліотеці ЖПЛ

Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму.

19 лютого відзначається День Державного Герба України.

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

В бібліотеці Житомирського професійного ліцею ЖОР проведено національно – патріотичний захід  «Тризуб – символ суверенної держави і нашої свободи». Бібліотекарка Леся Слюсар  розповіла здобувачам освіти групи КК 12 про тисячолітню історію Тризуба.

Леся Володимирівна наголосила на тому, що варто обов’язково пам’ятати про Тризуб:

  • У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.
  • У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
  • У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.
  • Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
  • Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
  • Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України в російсько – українській війні.
  • Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.

Здобувачі освіти групи КК 12 переглянули відеофільм «Історія Тризуба» із нового циклу Українського інституту національної пам’яті «ІстФакт» і дізналися цікаві факти про те, як і коли тризуб став державним гербом України.

Ми у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *