Тарас Шевченко – Великий Кобзар українського народу

Борітеся — поборете!

Вам бог помагає!

За вас правда, за вас слава.

І воля святая!

Тарас Шевченко

Тарас Шевченко – геніальний український поет, художник, прозаїк, драматург, політичний та громадський діяч. Він є творцем ідентичності українського народу та знаковою постаттю національної пам’яті України. Його творчість сприяла розвитку й становленню нової української літератури.

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника.

В бібліотеці ЖПЛ ЖОР проведено культурно-просвітницький захід до річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка на тему: «Тарас Шевченко – Великий Кобзар українського народу». Бібліотекарка Леся Слюсар розповіла здобувачам освіти групи КК 12 про нелегку долю та творчий шлях Т.Г.Шевченка.

Своєю творчістю Т.Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури.

Серед   тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т.Г.Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя у боротьбі за свободу українського народу.

  «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові свіжі й вільні шляхи професорам та книжним ученим», – писав Іван Франко.

Здобувачі освіти групи КК 12 ознайомилися з тематичною книжковою виставкою щодо творчості та життя Т.Г.Шевченка. Підібрана література підтверджує, що ім’я цього всесвітньо відомого поета й митця є уособленням незламної сили духу й пророчого дару. Кобзар – так назвав український народ Тараса Григоровича Шевченка. Цілі покоління українців виховувалися на його творах. Немає українця, який би не знав «Заповіту», не читав «Кобзаря». І сьогодні Шевченкова поезія продовжує надихати нас на перемогу.

«Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані всього людства знаходять своє безсмертя.» О.Гончар

Ми у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *