
Що я знаю про себе(моя самооцінка)?
Що гірше – занижена або завищена самооцінка? Занижена самооцінка змушує нас прагнути до більшого. Такі люди – дуже хороші критики. А люди з завищеною самооцінкою добре рухають в життя різні ідеї і проекти. Найгірше жорстка нерухома самооцінка. Самооцінка – це постійний процес: завдяки йому ти можеш дізнатися себе, він дає можливість регулювати своє життя, змінюватися, розвиватися.
Як зрозуміти підлітку,що у нього з самооцінкою ,як її змінити, яка є різниця . Здобувачі освіти закладу продовжують працювати після дистанційного навчання і над самопізнанням,і вдосконаленням своїх психо-емоційних процесів. Перща зустріч відбулася з тематики: «Моя самооцінка,що я знаю про себе». Анкетування + обмін думками = гарні емоції і нові знання ,і рекомендації.
Як підвищити самооцінку?
Напиши перелік власних досягнень. Можеш почати ще з садочку. Чого ти досяг, які перемоги отримав? І зараз мова не лише про конкурси/олімпіади, а про перемоги над самим собою.
Навчися приймати компліменти. Коли тобі говорять щось приємне, не варто заперечувати і казати «Та ну, ні, це зовсім не так». Не соромся, приймай хороші слова із вдячністю. Не знаєш, що відповісти? Скажи «Дякую, дуже приємно».
Не порівнюй себе з іншими. Завжди є хтось, хто робить щось краще. Але є і той, хто робить щось гірше. Фішка тут у тому, що ми всі різні, кожен із нас неповторний, зі своїми перевагами та недоліками, схильностями. Сприймай себе як унікальність, яка значима вже тому, що вона просто є. Єдина людина, з ким можеш себе порівнювати – це ти колишній(-я). Намагайся перевершити себе, а не одногрупника чи сусіда.
Хвали інших. Щиро і з усмішкою на обличчі. Варто спокійно сприймати успіхи людей, намагатися тішитися ними, робити іншим компліменти. Це убезпечить тебе від заздрощів, а отже – підвищить самооцінку. Як? Коли ти заздриш, це означає, що хтось кращий за тебе, а ти гірший(-а). Сприймай людей рівними собі, зрозумій, що всі не міряють успіх за однією шкалою.
Обмеж спілкування з людьми, які знижують твою самооцінку. Такі є майже у кожному середовищі. Вони вказують на власну бездоганність і твої недоліки, поруч із ними почуваєшся неповноцінним(-ою), гіршим(-ою), наче в тіні цих сумнівних друзів. Можливо, у них завищена самооцінка, або ж вони заздрять тобі. Не дозволяй таким людям впливати на думку про себе. Якщо це друзі, то проводь із ними менше часу, якщо одногрупники, то краще взагалі припинити контактувати.
Навчися рефреймінгу. Тобто навчися бачити позитив у кожній ситуації. Якщо ти десь схибив(-ла) – не поспішай сварити себе словами «Який(-а) же я невдаха / дурний(-а) / забудькуватий(-а)». Краще спробуй знайти хороші моменти в кожному випадку. Запізнився(-лася) на пару? Зате хоч виспався(-лася) (чи додивився(-лася) сезон улюбленого серіалу вночі).
