Підбірка психологічних порад щодо подолання стресу в екстремальних умовах

Психологи свідчать про те, що після 96 годин перебування в стресових умовах починає накопичуватися втома нервової системи та частин мозку, що відповідають за реакції.  Може відчуватися легкий ступор, гальмує швидкість мислення… Але ж останнє, що нам зараз потрібно – це перетворитися на засмикане, розчавлене новинами, страхом та невизначеністю, повністю пригнічене створіння! Тож щоб впоратись зі стресовим станом, не допустити психічних ускладнень рекомендуємо Вам наступне: 

1.       Прийміть остаточне рішення – все, я залишаюся тут, що б не сталося, або все, я евакуюю сім’ю (їду сам). Зараз кожен обирає рішення самостійно – але ж прийміть його остаточно та втілюйте.
2.       Обов’язково слідкуйте за собою – це перша лінія оборони психічного здоров’я! Вам має бути комфортно. Вам має бути зручно. Вам має бути по собі. Обов’язковими є щоденні чищення зубів, миття, дотримання гігієни, прання білизни. Це – закон!
3.       В умовах ведення бойових дій (надзвичайних ситуацій) у людини є лише два можливі варіанти реагування– а) я можу впливати на ситуацію; б) я не можу впливати на ситуацію. Тим, хто може впливати, зараз є чим зайнятися, вони й так зайняті справою. Хто не може – знайдіть собі справу! Абсолютно не важливо, яку, нехай навіть найменшу, але – справу! Не поринайте в перегляд постійних оновлень стрічок новин, сканування ситуації, на яку Ви все одно впливати не можете!
Тим, що Ви доводитимете себе до передінфарктного стану, Ви не допоможете нікому. Віддайте цей час собі, рідним та близьким! Вимикайте на декілька годин усі новини – і йдіть просто приберіть квартиру, приготуйте їжу, влаштуйте прання, помийте посуд. Займайтеся конкретними справами!
4.       Пийте більше води – часто і маленькими ковтками. Обмежте вживання кави, енергетиків, міцного чаю. Спиртні напої краще не вживати взагалі!
5.       Навіть якщо немає апетиту, вживайте легкий бульйон, сухофрукти чи вівсяну кашу.
6.       Періодично виконуйте легкі рухові вправи: плавно покрутіть головою, зробіть легкі розтягуючі та дихальні вправи, самомасаж.
7.       Періодично переводьте погляд в різні сторони, почергово на віддалені та близькі предмети, закривайте долонями очі на декілька секунд.
8.       Робіть щось руками для дрібної моторики, допоможе  рукоділля, набір комп’ютерного тексту на клавіатурі чи перебирання круп.
9.       Грайте з дітьми та тваринами, гладьте їх, обіймайтеся!
10.   Заспокійливе потроху пити треба – на ніч. Нам потрібний здоровий сон, нам потрібне очищення та перезавантаження мозку – без цього Ви стаєте на шлях до нервово-психічних ускладнень.

 ЖИТИМЕМО Й РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!

Залишити відповідь