Оn-line марафон Колодій (Масляна) – 2023

В межах співпраці Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області з ГО «Асоціація рестораторів та готельєрів м. Дніпро» та НМК ПТО в Житомирській області проводився on-line марафон Колодій (Масляна) – 2023. Від нашого закладу участь взяла майстер виробничого навчання Лілія Киричук, яка поділилася своїм досвідом та сімейною традицією, створивши смачний шедевр кулінарії млинчики «Квасолики».
Масляна має багато назв, одна з яких Колодій.
Колодій або Колодка – саме традиції, пов’язані з цими назвами, мають найдавніше коріння. На Масляному тижні існував звичай прив’язувати колодки тим, хто ще без пари. У давнину це були дерев’яний брусок, поліно чи палиця. Починали святкувати Колодія на початку тижня.
За народним повір’ям, Колодій – як бог і опікун шлюбу, щедро обдаровував здоров’ям, згодою, великою кількістю тих, хто створював сім’ї, дарував подружжю дітей.
Колодій – суто українське свято, якому немає аналогів у інших народів.
Отже, наше українське свято Колодій було в Україні ще з часів Трипільської культури. Як бачимо, він змінився при впровадженні християнства за часів Київської Русі до наших днів.
Як і всі народні свята та звичаї, він набув християнського релігійного змісту, лише деякі традиції святкування залишилися незмінними.
Традиційним завершенням гулянь на Масляну є спалювання величезного опудала Масляної (Зими), що символізує проводи холодів, народження Весни та нового життя.
Вітаємо зі святом Масляної, з нашим українським Колодієм! Бажаємо вдосталь наїстися солодких вареників та млинців!

Пам’ятайте та поважайте прадідівські українські традиції та цінуйте українське!

Ми у Facebook

Залишити відповідь