Забезпечення умов для навчання та відпочинку

Учнівський гуртожиток Житомирського професійного ліцею радо вітає мешканців та відвідувачів!

Переконлива думка про те, що хто не жив свого часу в гуртожитку, той і студентом не був, має свою неприховану істину, бо учнівський гуртожиток – це свого роду цілий світ, хоча і відокремлений, але реальний. Тут свої закони і правила, які вимагають від мешканців активно влитися в учнівське життя, бути життєрадісними та креативними молодими людьми.

Атмосфера гуртожитку допомагає юному поколінню знаходити спільну мову з навколишнім світом, прокладати свій власний шлях у житті, домагаючись певних успіхів, разом з тим не замикатися у собі, не конфліктувати, а навчатися жити гуртом. Учнівський гуртожиток, який є в структурі ліцею та розраховані на двісті шістдесят місць, являється важливим підрозділом у навчанні та вихованні.

У гуртожитку створено сприятливі умови для проживання, навчання та відпочинку наших учнів.

У фойє облаштовано робоче місце для чергових та інформаційні стенди учнівського самоврядування. 

У відкритому доступі знаходиться кімната самопідготовки, укомплектована комп’ютерами, підручниками, методичними матеріалами та періодичними виданнями з професії. 

У гуртожитку розташовано читальну залу, де учні можуть зайнятися самопідготовкою та дізнатися здійснюють якісне інформування про нові надходження, організовують цикли книжкових виставок з питань професійної підготовки, а також випускають літературний календар. 

Контроль за самопідготовкою учнів здійснюють вихователі та чергові класні керівники груп, який проводить предметні консультації.

Також, у гуртожитку функціонує тренажерна зала та кімната відпочинку у якій учні можуть переглянути телепередачі та відеофільми різної тематики. У теплій дружній атмосфері тут проходять зустрічі з творчими особистостями, літературні вечори, бесіди та засідання учнівських клубів.

Умови проживання

 • Гуртожиток коридорного типу: кухні, туалети, умивальні кімнати – на поверсі. Кухні обладнані електричними плитами.
 • Кімнати розраховані на 4 особи. У кімнаті є ліжка, шафи, столи, стільці.
 • У гуртожитку є цілодобова охорона, діє пропускна система, встановлено відеоспостереження по периметру гуртожитку.
 • Гуртожиток забезпечує мешканців спальним інвентарем (подушка, ковдра, комплект білизни, який змінюють двічі на місяць).
 • Також до додаткових послуг учнів пральні машини та швидкісний безлімітний Інтернет.

Умови поселення

 • Договір про надання послуг з проживання укладається на рік (вересень 2020 р. – червень 2021 р.) під час безпосереднього заселення в гуртожиток.
 • Заявку на поселення в гуртожиток можна заповнити протягом липня та серпня після оголошення рейтингових списків Приймальної комісії.

Документи для оформлення договору з проживання

 • заявка на поселення
 • копія паспорта (1, 2 та 11 сторінки) або свідоцтва про народження
 • копія ідентифікаційного коду
 • 1 фото 3х4
 • копія медичної довідки (форма 086-о)
 • для неповнолітніх: обов’язкова присутність одного з батьків із копією паспорта (1, 2 та 11 сторінки) та ідентифікаційного коду.

Детальну інформацію можна отримати у коменданта гуртожитку за тел.: 0631753456 Федосєєва Світлана Львівна.

Ви маєте можливість особисто ознайомитися з умовами проживання, відвідавши гуртожиток, попередньо домовившись про зустріч.

Учнівське самоврядування гуртожитку

Гуртожиток ліцею має власне учнівське самоврядування, яке представлене Учнівською радою гуртожитку. Вона є сполучною ланкою між адміністрацією ліцею та учнями. Учнівська рада гуртожитку має свою власну структуру. До неї входять представники кожного поверху гуртожитку, яких обирають на виборах ради гуртожитку.

Головним завданням Учнівської ради гуртожитку є захист основних життєвих прав та інтересів учнівської молоді, яка проживає в гуртожитку, шляхом постійного діалогу та співпраці між учнями й адміністрацією ліцею.

Учні, які поселені до гуртожитку, повинні знати і суворо дотримуватися «Положення про учнівський гуртожиток», «Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку» та умов Договору про надання послуг з проживання учня в гуртожитку.

Конкурс-огляд на кращу кімнату

З метою покращення житлово-побутових умов в гуртожитку щорічно проводяться огляди-конкурси на кращу кімнату гуртожитку.

Організатори конкурсу – адміністрація ліцею, комітет профспілки педагогічних працівників та співробітників професійного ліцею та учнівська рада гуртожитку.

Переможці огляду конкурсу нагороджуються цінними та заохочувальними призами від адміністрації ліцею, учнівського самоврядування та профспілкого комітету педагогічних працівників та співробітників училища.

Результати огляду-конкурсу постійно висвітлюються в стінгазеті гуртожитку, в офіційній групі в Facebook та сайті навчального закладу.

Наведемо порядок у власному домі

Адміністрація гуртожитку спільно із учнівською радою здійснюють роз’яснювальну роботу серед учнів з питань збереження майна в кімнатах та місцях загального користування.

Санітарно-побутовий сектор учнівської ради контролює дотримання розпорядку дня в гуртожитку, організовує чергування учнів, турбується про нормальне функціонування побутових приміщень (кухонь, душової і т.д.), проводить змагання на кращу кімнату, слідкує за збереженням державного майна та дотриманням належного санітарного стану в гуртожитку.

Вихователі та члени санітарно-побутового сектору учнівської ради гуртожитку щоденно здійснюють контроль за санітарним станом житлових кімнат та побутових приміщень гуртожитку. Результати перевірки висвітлюються на екрані санітарного стану.

Щочетверга проводиться загальний санітарний день під час якого здійснюється генеральне прибирання гуртожитку та прилеглої території.