Інформаційно – просвітницький захід «ENIAC— перший у світі комп’ютер» в бібліотеці Житомирського професійного ліцею

15лютого 1946  року було офіційно оголошено про створення першого в світі реально працюючого комп’ютера ENIAC.

  ENIAC (англ. Electronic Numerical Integrator and Computer) — перший у світі програмований комп’ютер, створений у 40-х роках 20-го століття в США. Комп’ютер розміщувався в Інституті електроніки Пенсильванського університету і займав площу 167 кв. м. Його вага складала 30 тонн, а споживання електроенергії — 150 кВт. Вартість розробки становила майже півмільйона доларів.

ENIAC став першим широкомасштабним електронним цифровим комп’ютером, який можна було перепрограмувати для вирішення повного діапазону завдань (попередні комп’ютери мали тільки частину з цих властивостей). У комп’ютері ENIAC була застосована двійкова система числення, яку перейняли від нього всі сучасні комп’ютери.

ENIAC побудований на замовлення армії США в Лабораторії балістичних досліджень для обрахунку балістичних таблиць і офіційно введений до ладу 15 лютого 1946 року.

До Дня створення першого електронного комп’ютера в бібліотеці ЖПЛ ЖОР проведено інформаційно – просвітницький захід «ENIAC— перший у світі  комп’ютер». Бібліотекарка Леся Слюсар розповіла про те, яким був перший в світі  комп’ютер, як він виглядав, хто, де і коли створив його.

Здобувачам освіти групи КК 12  було представлено книжкову виставку «Перший в світі комп’ютер та сучасні ПК». Підібрана фахова література містить матеріали щодо історії створення першого електронного комп’ютера та про можливості сучасних ПК.   Сьогодні інформаційні технології, що обумовлюють процеси в усіх сферах людської діяльності, потребують від здобувачів освіти ЖПЛ ЖОР  високого рівня інформаційної компетенції, на формування якої зорієнтовані  запропоновані на виставці підручники,  навчальні посібники.

Ми у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *