День пам’яті Героїв Крут в бібліотеці Житомирського професійного ліцею

«Ще не вмерла Україна, і слава, і воля», – з такими словами в 1918 році гинули в нерівному бою під Крутами на Чернігівщині майже неозброєні київські гімназисти, студенти, курсанти, юнкери, а також добровольці…

Цей героїчний подвиг став однією з найтрагічніших сторінок у літописі України та водночас символом незламності духу українського народу в боротьбі за волю й незалежність України. 

    Герої Крут ціною своїх життів призупинили наступ більшовицької армії на столицю України на деякий час, що повернуло хід історії й дало змогу Українській Народній Республіці укласти Брестський мирний договір. Це був великий успіх на шляху становлення України як незалежної держави та визнання її на міжнародному рівні.

    29 січня в Україні відзначається День пам’яті Героїв Крут. В бібліотеці Житомирського професійного ліцею ЖОР проведено національно – патріотичний захід «Крути – бій за майбутнє». Бібліотекарка Леся Слюсар розповіла  здобувачам освіти групи КК 12 про подвиг Героїв Крут. Як понад сторіччя тому юні герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя. Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління.

    Пам’ять про молодих воїнів невмируща. Вона вічно житиме в наших серцях та вже закарбована в генах мужніх і сміливих воїнів, які сьогодні зі зброєю в руках боронять українські землі.

    Вічна слава Героям, які полягли в бою під Крутами.

Слава всім, хто і сьогодні боронить Україну та гідно захищає її територію.

Ми у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *