
Сьогодні Україна святкує свій 29 день народження. Так, 24 серпня мільйони мешканців нашої держави вийшли на вулиці, щоб привітати одне-одного з День незалежності України!
Давайте згадаємо, як все починалося
16 липня 1990 року Верховною Радою Української PCP була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Це була не перша декларація такого типу у СРСР. 19 серпня 1991 року з метою повернення суспільства до попередніх порядків була здійснена спроба державного заколоту. Його ініціатори — представники вищого державного керівництва СРСР — заявили, що у зв’язку з начебто хворобою Президента СРСР М. Горбачова його обов’язки виконуватиме Г. Янаєв, а країною керуватиме Державний комітет з надзвичайного стану. ДКНС оголосив про запровадження на півроку в окремих районах СРСР надзвичайного стану. Призупинялася діяльність всіх політичних партій, окрім КПРС, громадських організацій і рухів демократичного спрямування, заборонялися мітинги, демонстрації, страйки, запроваджувалася жорстка цензура над засобами масової інформації, призупинявся вихід газет, крім кількох лояльних до ДКНС. Однак ми не здалися!
19 серпня 1991 року Народний Рух України закликав співвітчизників не підкорятися волі заколотників, створювати структури активного опору, вдатися до всеукраїнського страйку. В Донецькій міськраді Рух організував Штаб спротиву ДКНС. Під впливом Руху 20 серпня зібрана позачергова сесія депутатів міста Донецька, якою дії ДКНС засуджені і оприлюднено звернення до народу, Уряду і парламенту України дотримуватись в Україні конституційного ладу і Декларації про незалежність України.
Історичний документ, що поклав початок існуванню незалежної України був ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою. Для підтвердження Акту про проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року було проведено республіканський референдум. Незалежність підтримали 90,32% учасників референдуму – 28 мільйонів 804,1 тисячі осіб та Україна стала незалежною державою!
У 1992 році визначено державну символіку: синьо-жовтий прапор, герб – малий тризуб та музичну редакцію гімну «Ще не вмерла України і Слава, і Воля». Що ж вони символізують?
- Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.
- Герб України (тризуб) – це відображення вісника небесної справедливості Рарога, чи сокола що летить з висоти польоту до низу. Дня більшості древніх культур цей птах мав велике значення, та асоціювався з перемогою над злом, символом влади, доблесті та сили.
- Гімн України – символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.
У вересні 1996 року Україна отримала власну національну валюту – гривню. До цього в Україні функціонувала тимчасова валюта – український карбованець або купоно-карбованець.
Привітання
У цей прекрасний день, Житомирський професійний ліцей вітає всіх зі святом та бажає, щоб мрія про краще життя спонукала Вас на нові звершення, на нові добрі справи в ім’я нашої України та її майбутніх поколінь. Не має значення, де ми народилися: у Києві чи Севастополі, Львові чи Донецьку, Полтаві чи Одесі, не має значення скільки нам років та якою мовою ми розмовляємо. Давайте пам’ятати, що перш за все, ми всі – українці та що лише разом ми зможемо зробити нашу Україну кращою!
