Книжкова виставка «8 травня – День пам’яті та примирення»

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

      Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.  У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

        В бібліотеці  Житомирського професійного ліцею ЖОР презентовано книжкову виставку «8 травня – День пам’яті  та примирення».

        Сьогодні ми згадуємо найтрагічніші сторінки нашої історії – події Другої світової війни. У ній Україна зазнала великих і болісних втрат. Найбільш страшними та шокуючими були людські жертви. Друга світова війна забрала життя кожного п’ятого українця. Фактично немає української родини, якої б не торкнулася ця страшна трагедія.

Не менш спустошливими були і наслідки цієї війни для України. Територія нашої держави була перетворена на справжнє поле бою. Чимало українських міст та сіл були вщент зруйновані. Тисячі будинків – знищені. За ці страшні роки дах над головою втратили мільйони людей.

Трагічні події Другої світової – це рана, яка назавжди залишиться в пам’яті нашого народу.

Сьогодні, в День пам’яті та примирення, ми вшановуємо подвиг нашого народу, який зробив вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Ми дякуємо всім захисникам, які боронили власну землю від ворога.  Мужність, відвага і хоробрість, яку вони продемонстрували, продовжують бути для нас прикладом сьогодні. 

Подяка та шана ветеранам Другої світової війни та вічна пам’ять тим, кого вона забрала!

Ми у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *