20 лютого – День Небесної Сотні

Сотні тисяч українців у різні часи присвятили своє життя боротьбі за встановлення Незалежної Української держави. Борючись із численними окупантами, вони втілювали святий обов’язок захищати свою землю. Цей обов’язок передавався із покоління в покоління, що стало запорукою зародження в Україні справжніх Героїв, життєвим девізом яких є «Здобудеш Українську державу, або загинеш в боротьбі за неї». Завдячуючи їхнім звитягам, сьогодні ми маємо незалежну Україну. Наше завдання сьогодні – вшановувати національних героїв. Важливо розуміти: час героїв не закінчився в сорокових роках минулого століття – час борців за волю України продовжується.

Указом Президента України від 11 лютого 2015 р. встановлено День Героїв Небесної сотні (20 лютого).

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській у грудні 1913 – лютому 1914 р.

Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і нас.

Не плачте, мамо, я іще живий,

Хоча й лежу із кулею у грудях…

А наді мною, юним, молодим

Схилилися в скорботі люди…

Я не помру, ніколи не помру,

Мені в віках залишене безсмертя,

Хоча і вас тепер не обійму

Та я живу у всенароднім серці…

Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *